آخرین خبرها
خانه / خارج از ورزش / اخبار فرهنگی / یادواره شهدای آبروی محله تحت عنوان کبوتران بقیع در روستای قوژد برگزار شد

یادواره شهدای آبروی محله تحت عنوان کبوتران بقیع در روستای قوژد برگزار شد

کاشمر – ترشیز اسپورت – دومین یادواره شهدای محله نو (( مسجد امام حسن مجتبی (ع) )) کانون فرهنگی هنری کریم اهل البیت (ع) و پایگاه مقاومت بسیج امام علی (ع) قوژد  با عنوان «آبروی محله» کبوتران بقیع و شهدای مدافع حرم شهرستان کاشمر  با هدف قدردانی از خانواده‌های شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و معرفی حماسه‌ها و فداکاری‌های شهیدان به نسل امروزی برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی روستای قوژد بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روستای قوژد خبرنگار ویژه روستا برادر محمد جعفرنژاد قوژدی در گفتگو با حاج حسین زحمتکش فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام علی (ع) و عضو شورای اسلامی روستا : برگزاری یادواره شهدا «آبروی محله» یکی از با ارزش‌ترین و تأثیرگذارترین فعالیت‌های فرهنگی  بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد قوژد  است و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بدین معناست که راه و اهداف شهدا را خوب بشناسیم و آنرا ادامه دهیم.

طی سال‌های اخیر در تکریم مقام شهدا و  تعالی فرهنگ ایثار و شهادت ، آیینی ارزشی با رنگ و بوی ایثار و شهادت است ؛ در محله های روستا که به همت مساجد و پایگاههای مقاومت بسیج ، شورای اسلامی و دهیاری روستا برگزارمی شود .

کوچه‌هایمان را به نامشان کردیم که هرگاه آدرس منزلمان را می‌دهیم بدانیم از گذرگاه خون کدام شهید است که با آرامش به خانه می‌رسیم، ما آمده‌ایم تا بگوییم که فداکاری‌های شهیدان انقلاب در روح و باطن ما جای دارد و راه آنان هیچ‌وقت فراموش‌ نمی‌شود.

یادواره شهدای محله نو روستا  با هدف قدردانی از خانواده‌های شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و معرفی حماسه‌ها و فداکاری‌های شهیدان به نسل امروزی با عنوان «آبروی محله» با حضور فرماندهی محترم حوزه مالک اشتر جناب سرگرد دره پیما و جمعی از بسیجیان پایگاههای مقاومت بسیج ثارالله و امام علی (ع) روستا و ایثارگران و جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس روستا و همچنین اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کریم اهل البیت – همای رحمت – نورالثقلین مسجد جامع و جوانان امام رضا (ع) ، هیئت امنای مساجد روستا و هیات مذهبی قوژد و حضور اعضای محترم شورای اسلامی و دهیار پرتلاش روستا از قوژد ، اقشار مختلف مردم و اهالی محترم ،  خانواده‌های شهدا، یادگاران دفاع مقدس در مسجد امام حسن مجتبی ع امروز جمعه با برگزاری دعای ندبه و سخنرانی حجت الاسلام کیانی برگزار شد.

 یادواره شهدا صدای بیدارگری است

حجت الاسلام کیانی  در این آیین معنوی با تبریک دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت صدیقه کبری (س) گفت: شهدا بعد از شهادت خود، با ایجاد فضایی معنویی، یادآور مسئولیت های سنگین در جامعه هستند.

حجت‌الاسلام کیانی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا، کمترین ادای حقی است که ما به شهدا داریم، اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدا، صدای بیدارگری است که ما را از خواب غفلت بیدار می کند تا به مسئولیت هایمان در قبال کشور و انقلابمان هوشیارتر عمل کنیم.

وی بر ضرورت تبیین و فرهنگ سازی بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و افزود: انچه امروز باید در جامعه بسط داده شود همین فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت طلبی است چرا که دشمن از روحیه عاشورایی و شهادت طلبی جوانان انقلابی و متعهد ما هراس دارد.

در ادامه حاج حسین زحمتکش فرمانده پایگاه بسیج امام علی و عضو شورای اسلامی روستا گفت : براندازی نظام و ضربه به اسلام را از اهداف مهم دشمن به ویژه آمریکای جنایتکار برشمرد و تصریح کرد:امروز دشمن با برداشتن تقاب از چهره خود اعلام می کند که تنها هدف آنها براندازی نظام جمهوری اسلامی است که باید در این برهه حساس با تقویت بصیرت و ولایت مداری و حرکت در خط شهدا، همچون سدی محکم دشمن را از رسیدن به اهدافش ناکام بگذاریم

 انتقال پیام شهدا به نسل جدید

دهیار روستای قوژد مهندس واله قوژدی  در حاشیه این مراسم گفت: امنیت و اقتدار کنونی کشور در سایه خون شهدای والامقام رقم خورده است و ما امروز وظیفه داریم تا با سرمشق‌گیری از شهدا در راستای آبادانی و اعتلای هر چه بیشتر کشور گام برداشته و تمامی نقشه‌های دشمنان را برای ضربه زدن به پایظهای نظام خنثی کنیم.

 هادی واله قوژدی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن بر علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا با اتکا به ظرفیت‌های داخلی خود در مقابل این توطئه‌ها ایستادگی کنیم و دشمنان را شکست دهیم.

دهیار روستای قوژد  بر گرامیداشت یاد وخاطره شهدا وانتقال پیام آنان به نسل های آینده تاکید کرد و گفت: امروز همه ما باید در پاسداشت خون شهدا و صیانت از آرمانهای انقلاب سهیم باشیم و با بیداری و بصیرت راه نفوذ منفعت طلبان و فتنه‌انگیزانی که سعی در ایجاد تفرقه و دو دستگی در انسجام عمومی مردم متعهد و معتقد به نظام و انقلاب را دارند ببندیم.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

فرمانده  حوزه مالک اشتر در گفتگو با خبرنگار روستای قوژد برادر محمد جعفرنژاد در حاشیه مراسم امروز گفت : یادواره شهدای آبروی محله با هدف قدردانی و سپاسگزاری از خانواده های شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی حماسه‌ها و فداکاری‌های شهیدان به نسل امروز برگزار می‌شود.

سرگرد پاسدار ابوالفضل دره پیما اظهار داشت: آنچه امروز دشمن به دنبال آن است کند کردن نوک پیکان حساسیت‌هایی چون ولایت‌مداری، تعهد به آرمان‌های دینی و انقلابی و پایبندی به راه و سیره امام و شهدا است و در این راه با رسوخ در بدنه فکری جامعه سعی در قالب کردن حربه نفوذ خود را دارد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر با تبریک  دهه مبارک فجر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تسلیت ایام فاطمیه و با بیان اینکه مردم ایران هیچ گاه زیر بار ظلم و ستم نمی‌روند، گفت: بسیج به برکت خون شهدا بالنده شد و اکنون در تمام عرصه ها خود را به خوبی نشان می دهد.

 ایجاد ارتباط بیشتر با خانواده شهدا

فرمانده حوزه مقاومت مالک اشتر نیزگفت: شهدا حماسه‌سازانی هستند که با ازخودگذشتگی و  رشادت ضامن بقا، حفظ استقلال و آزادی نظام هستند.

دره پیما با بیان اینکه، برگزاری یادواره شهدای آبروی محله از جمله طرح‌های است که برای ایجاد ارتباط بیشتر با خانواده شهدا در محله ها و با همکاری خانواده معظم شهدا برگزار می‌شود، اظهار داشت: بر همه ما لازم است تا در زندگی شهدا و وصایای آنها تدبیر کنیم و لحظه ای در این امر مهم غفلت نکنیم.

برادر  شهید زحمتکش و فرمانده پایگاه بسیج امام علی روستا  با بیان اینکه پدرم عاشق واقعی ولایت و کشورش بود گفت: ثبات نظام، امنیت و آرامش کشور مدیون شهدا و ایثارگران است،  و در راه مکتب و میهن خود جان‌فشانی کردند.

حسین زحمتکش اظهار داشت: امروز هیچ اثری و هیچ نام و نشانی از افرادی که می‌توانستند در دفاع مقدس موثر باشند اما کوتاهی کردند، نیست اما شهدا جاودانه شدند و در آینده نیز مردم چنین قضاوتی در مورد همه آنان که می توانستند برای این انقلاب و خانواده های معظم شهدا قدمی بردارند و برنداشتند خواهند کرد.

 حاج حسین زحمتکش  عضو شورای اسلامی قوژد نیز شهادت در راه خدا نصیب هر کسی نخواهد شد و مقام بالایی است و خانواده‌های شهدا فرزندانی را تربیت کردند تا خون این عزیزان در راه دین ریخته شود و در این راه به شهادت برسند.

وی اظهار داشت: شهدا هدایت‌کننده ما در مسیر روشن حق و  حقیقت خواهند بود بنابراین زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا نه‌تنها یک وظیفه دینی بلکه بااقتدار، شکوه و امنیت کشور  گره‌خورده است.

خاطره گویی، سرود خوانی گروه سرود پایگاههای مقاومت بسیج امام علی و ثارالله روستا ، سخنرانی، مداحی مداحان اهل البیت و برادر احمد پورزارع ، تجلیل از مقام شامخ شهید و خانواده آن ازجمله ویژه‌برنامه‌های این یادواره شهدا بوده است.

تهیه و تنظیم :

محمد جعفرنژاد قوژدی – مدیریت سایت رسمی روستا و عضو شورای حل اختلاف روستای قوژد

www.ghoozhd.ir

 

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

ثبت‎نام بیش از۳۷۹ برنامه از برنامه‎های اوقات فراغت کانون‎های مساجد شهرستان کاشمر در سامانه کشوری بچه های مسجد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر گفت: تاکنون نزدیک به ۳۷۹ برنامه از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *