آخرین خبرها
خانه / اخبار ورزشی / دومین المپیاد ورزش‌های همگانی در شهرستان کاشمر برگزار شد :

دومین المپیاد ورزش‌های همگانی در شهرستان کاشمر برگزار شد :

شهرستان کاشمر – پایگاه خبری ترشیز اسپورت

امسال برای دومین  بار در دو بازه زمانی جداگانه ، المپیاد ورزش‌های همگانی  شهرستان کاشمر همزمان با ولادت سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و هفته گرامیداشت زن و مقام مادر  در روستای قوژد بخش مرکزی شهرستان کاشمر  برگزار شد .

المپیاد ورزش‌های همگانی ک,ldه برای دومین سال پی در پی  تجربه خود را پشت سرگذاشت. در یک  سال گذشته المپیاد ورزش‌های همگانی یک سال در میان برگزارگردید ،.

دومین  المپیاد ورزش‌های همگانی به صورت آزاد در ۷ رشته ورزشی اسفند ماه امسال  برگزار شد. دومین تجربه این المپیاد بود  در ۱۵ رشته ورزشی در کاشمر برگزار شد و سال گذشته المپیاد ورزش‌های همگانی ویژه پسران بهمن  ماه در ده رشته ورزشی برگزار شد و امسال دومین  المپیاد ورزش‌های همگانی برگزارگردید .

مهدی حمیدیان رئیس   ورزش‌های همگانی کاشمر با تایید این خبر در گفت وگو با ترشیز اسپورت  گفت: با توجه به اینکه ورزش‌ همگانی پایه و اساس ورزش‌ها تلقی می‌شود تصمیم بر این شد که المپیاد ورزش‌های همگانی  به صورت آزاد  همه ساله و هم جهت با اهداف دوبازه زمانی برگزار شود و و قطعا برگزاری مستمر وهمه ساله این المپیاد همگانی برای روستاییان و محلات شهری  می‌تواند نقطه عطفی برای ورزش همگانی و روستایی و عشایری باشد  که با حمایت اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشمر میسر خواهد شد .
وی خاطرنشان کرد: پیش از این، المپیاد ورزش‌های همگانی سال گذشته رگزار  شد .  اما با توجه به اهمیت ورزش همگانی و لزوم حمایت از آن و استقبال خوب روستاییان گرامی خصوصا مجموعه خانه های ورزش روستایی مواجه گردید .
حمیدیان ، استعدادیابی و کشف بازیکنان در  رشته‌های ورزش‌های همگانی را یکی از مزیت‌های برگزاری مستمر المپیاد ورزش‌های همگانی عنوان کرد و گفت: با توجه به برگزاری همه ساله دو المپیاد ورزش‌های همگانی  می‌توان از ظرفیت و توانمندی  این عزیزان نیز استفاده کرد و همه ساله می‌توان به شناسایی استعدادهای ورزشی در محلات شهر و روستاهها اقدام کرد.
رئیس هیات  ورزش‌های همگانی  خاطرنشان کرد: هم اکنون که در این هفته با همکاری هیات ورزش های بومی محلی بخش مرکزی کاشمر المپیاد در رشته های هفت سنگ مهارتی – پنارتی هدفمند به دروازده فوتبال – دال پلان مهارتی پلخمون (تیرکمون سنتی ) و دارت برگزارگردید که عناوین برتر مسابقات بشرح ذیل می باشد :

  پنارتی هدفمند به دروازه مینی فوتبال :۱-علی نوغابی ۲- حسن عشقی ۳- ابوالفضل عشقی

هفت سنگ مهارتی : ۱- ابوالفضل نخعی فرزند حسن ۲- امیر حسین حجتی راد ۳- رضا رضایی

تیرکومن سنتی (پلخمون ) : ۱- مهدی نخعی زاده ۲- مهران مکاری سسفدی ۳- امیر حسین خوئی شمس ابادی

دال پلان مهارتی : ۱- مهدی طاهریان مقدم ۲- ابوالفضل طاهریان مقدم ۳- میلاد ملک زاده

دارت : ۱- امیر حسین سبحانی قوژدی ۲- وحید فدوی ۳- رسول نخعی

شایان ذکر است مسابقات مزبور طی هفته گذشته و این هفته در مجموعه ورزشی شهدای روستای قوژد برگزارگردید .

روابط عمومی هیات ورزش همگانی و اداره ورزش و جوانان کاشمر

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

دوهزار کیلومتر دوچرخه سواری برای معرفی بخش کوهسرخ

نمایندگی ورزش و جوانان بخش کوهسرخ از دو هزاردوچرخه سواری برای معرفی بخش کوهسرخ توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *