آخرین خبرها
خانه / اخبار استان ( ورزشی فرهنگی) / گردهمایی «مدیران کانون های مساجد خراسان رضوی» در مشهد برگزار شد+تصاویر

گردهمایی «مدیران کانون های مساجد خراسان رضوی» در مشهد برگزار شد+تصاویر

به گزارش خبرنگار ترشیز اسپورت از کاشمر به نقل از خبرگزاری شبستان از مشهد، همایش مدیران کانون های مساجد خراسان رضوی گرامیداشت بیست و ششمین سالرزو تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد شانگاه(۱۶ اسفند) با حضور«جعفر مروارید» مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، «مرتضی طاهریان» معاون توسعه و شبکه سازی کانون های مساجد کشور، حجت الاسلام«محمد باقر فرزانه» امام جمعه موقت مشهد، حجت الاسلام« وفایی» مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی، «محمد حسین عبداللهی» مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی، مدیران و اعضای کانون های مساجد در مجتمع آفتاب ولایت مشهد برگزار شد.

در این مراسم« جعفر مروارید» اینکه بیانیه گام دوم انقلاب در خقیقت یک سند جشم انداز عملیاتی و ناظر به اهداف عینی برای کانون ها است، افزود:نکاتی که رهبر معظم انقلاب در این بیانیه تاکید می فرمایند در دو بخش، توضیحی از وضعیت موجود و توصیف آنچه رخ داده و به طور ضمنی آسیب شناسی از فضای کنونی کشور است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب توصیه و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای سالهای آینده نظام است، اظهارداشت:مساجد پایگاه نگاه جوانان به ارزش های انقلاب است، انقلابی که با به صحنه کشاندن استعدادهای جوان و نگاه به آنها امید به اینده را تداعی می کند.

« مرتضی طاهریان» هم در ادامه مراسم با بیان اینکه شیطان در تلاش برای ایجاد نا امیدی در وجود ما است، اظهارداشت:طی این ۴۰ سال ما هر چقدر جلو رفتیم اقتدار و عزت نصیبمان شد، باید تمام سختی ها را همانند این چهل سال گذشته کنار زد و به پیش رفت.

معاونت توسعه و شبکه سازی کانون های مساجد کشور با تاکید بر اینکه بچه های مسجد نشان دادند قبل از انقلاب پیشگام بودند و قطعا در گام دوم انقلاب هم پیشگام خواهند بود، افزود:تمام افتخارات کانون های مساجد متعلق به اعضا و مدیران کانون های است و ۱۸ اسفند فرصتی برای عرض خدا قوت به فعالین کانون ها است.

در ادامه مراسم حجت الاسلام« محمد باقر فرزانه» گام اول انقلاب از ۱۵ خرداد سال ۴۲ با شروع مبارزه با استکبار و استبداد به رهبری یک مرجع و سربازی ملت آغاز شد، آن روز خط، هدف و انگیزه مشخص شد و تا امروز چند حرکت در گام اول برداشته شده که ایجاد انقلاب و پیروزی آن و تشکیل حکومت اسلامی بر مبنای اسلام ناب بوده است.

امام جمعه موقت مشهد با اشاره به اینکه در گام اول انقلاب با همه مسائلی که وجود داشت دشمن در برابرمان قرار گرفت، در سال ۵۳ و ۵۴ بدترین سال گام اول انقلاب بود چون امام(ره) در تبعید بودند و بسیاری از شاگردان و همکاران هم یا در تبعید و یا زندان به سر می بردند، اظهارداشت:پیروزی انقلاب بر مبنای اسلام بوده است.

 

«محمد حسین عبداللهی» هم در این گردهمایی در اوقات فراغت سال جاری ۵ هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی، آموزشی، قرآنی و تفریحی در استان اجرا شد و علاوه بر اینها در فعالیت های مرتبط با دهه کرامت و دهه ولایت برنامه های متنوعی اجرا گردید همچنین در دهه فجر امسال با ساماندهی ۲۰۰ گوره سرود ۳ هزار و ۲۴۵ نفر اجرای سرود در استان اتفاق افتاد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه با تلاش مدیران کانون ها اجرای هزاران برنامه را در مجموعه کانون های مساجد شاهد هستیم، اظهارداشت:کانون های مساجد در طول یکسال کاری با مجموعه برنامه هایی که بخشی از آنها از طرف ستاد عالی و استان ابلاغ می شود و بخشی هم توسط کانون رقم می زنند فعالیت می کنند.

گفتنی است در این مراسم علاوه بر تقدیر از مدیران کانون های فرهنگی هنری برتر از نشریه «حصار آباد»، «سرود نغمه های انقلاب» و نرم افزار «چهلچراغ»(چهل حدیث گوهر بار از امام رضا(ع)) رونمایی شد و گروه تواشیح افق مبین سبزوار هم به اجرای قطعه ای پرداختند.

شایان ذکر است که تعداد ۱۸ نفر ازافراد مدیر برترآقا و خانم کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان و دو نفر از امامان جماعت مساجد (( مسجد جامع روستای قوژد و مسجد خاتم الانبیاء شهر کاشمر )) در این همایش حضور داشتند .

که تعداد ۸ نفر از مدیران کانونهای مساجد کاشمر به عنوان مدیران برتر شهرستان انتخاب شدند که تقدیر نامه واهدایی به آنان در همایش داده شد ؛ که آقای محمد جعفرنژاد قوژدی به عنوان رابط فعال کانون نورالثقلین مسجد جامع قوژد و مسئول اجرایی کانون همای رحمت مسجد امیر المومنین (ع) روستای قوژد به عنوان مدیر برتر در حوزه رسانه و ثبت اعضاء در سامانه بچه های مسجد انتخاب شدند .

پایان پیام/۴۸۳

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

یادبود شهید حسین زارعپورفرگ

🍀 زمان: پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۵ 📝 همزمان با نماز مغرب و عشا ✨مکان: مسجد جامع روستای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *