آخرین خبرها
خانه / خارج از ورزش / اخبار فرهنگی / جشن نوروزگاه در روستای قوژد کاشمر برگزار شد+تصاویر

جشن نوروزگاه در روستای قوژد کاشمر برگزار شد+تصاویر

شهرستان کاشمر – پایگاه خبری ترشیز اسپرت

کاشمر ترشیز اسپرت  – همزمان با شانزدهمین  روز از بهار طبیعت، جشن نوروزگاه در روستای قوژد کاشمر با همکاری اقامتگاه بوم گردی رمضان بیگ و همت دهیاری و شورای اسلامی روستا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز اسپرت از بخش مرکزی کاشمر دهیار روستای قوژد  روز جمعه در این آیین اظهار داشت: امسال به علت نامساعد بودن وضعیت آب و هوا جشن نوروزگاه روستا با مساعدت اقامتگاه بوم گردی رمضان بیگ روستا در شانزدهم فروردین ماه ۹۸ برگزارگردید .

مهندس هادی واله قوژدی دهیار و رئیس انجمن میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری روستای قوژد  هدف از برگزاری نوروزگاه را احیای آداب و رسوم نوروزی عنوان کرد و ادامه داد: با اجرای این جشن، برخی از آیین های نوروزی که به بوته فراموشی سپرده شده است، به نسل جوان منتقل می شود.
وی با اشاره به اینکه نقش اصلی در اجرای این جشن را سازمان مردم نهاد پیشگامان تکامل سیر روشن برادر عزیزمان آقای یداله زحمتکش با همکاری و مساعدت اقامتگاه بوم گردی روستا برعهده دارد، افزود: ستاد تسهیلات سفر نوروزی و هیات بومی محلی شهرستان جناب مهندس یوسفی  همکاری شایسته ای در برگزاری این جشن داشته است.
مهندس هادی واله قوژدی نیز در این جشن گفت: برگزاری این جشن ها باعث ایجاد نشاط بین جامعه شده و نسل جدید با دیدن آداب و سنن قدیم آشنا شده و رفتارها و منش های ایام نوروز را فرا می گیرند.
به گزارش پایگاه خبری ترشیز اسپرت از بخش مرکزی ؛ اجرای سرود جمهوری اسلامی ، برگزاری مسابقات بومی محلی طناب کشی و چوپ پا ، اجرای سرود گروه نونهالان مهد شکوفه های ظهور کانون فرهنگی هنری نورالثقلین مسجد جامع روستا در وصف امام زمان (عج) و اجرای موسیقی محلی و چوپ بازی گروه آئینی سرو ترشیز با مدیریت بنیامین عباسی و اجرای گروه سرود محلی روستا با مدیریت برادر محمد حسن نژاد از برنامه های این جشن نوروزگاه در روستای قوژد بود.
وی یادآور شد : در پایان این جشن از عوامل اجرایی  که در احیای آیین سنتی در محل مجموعه روباز ورزشی انقلاب روستا تلاش داشتند خصوصا برادر عزیزم حسین آقا نخعی مدیر اقامتگاه بوم گردی رمضان بیگ تقدیر و تشکر می نمایم .

و.ی ادامه داد : در مراسم از حضور گرم وصمیمی بخشدار محترم مرکزی جناب مهندس چیتی ، ریاست محترم اداره میراث فرهنگی و گردشگری و دبیر خدمات سفر شهرستان مهندس یوسفی و ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان مهندس شایگان و دبیر محترم هیات بومی محلی شهرستان  برادر جعفرنژاد و داوران محترم روستا برادر صحیحی ریگی و مصطفی عطاردی و پیشکسوت محترم خوب روستا برادر محمد تقی معصومیان تقدیر و تشکر نمود.

تهیه و تنظیم خبر : خبر نگار روستا محمد جعفرنژاد قوژدی www.ghoozhd.ir

روابط عمومی دهیاری و شورای اسلامی روستا ؛ انجمن میراث فرهنگی و گردشگری روستا – کانونهای فرهنگی هنری مساجد – هیات ورزش روستایی و بومی محلی بخش مرکزی کاشمر

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

جشن بزرگ نیمه شعبان در کلاته بختیاری روستای رزق آباد بخش مرکزی شهرستان کاشمر با حضور مردم ولایتمدار روستاههای بخش +تصاویر

شهرستان کاشمر – ترشیز اسپرت بنا به گزارش پایگاه خبری ترشیز اسپرت از شهرستان کاشمر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *