آخرین خبرها
خانه / اخبار استان ( ورزشی فرهنگی) / برگزاری مسابقات شطرنج ریتد کشور در خراسان رضوی

برگزاری مسابقات شطرنج ریتد کشور در خراسان رضوی

شهرستان کاشمر – ترشیز اسپرت

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، رضا پاشانجاتی اظهار کرد: سال گذشته هیئت استان ۱۳۶ دوره مسابقه را برگزار کرد که مهم ترین آن ها برگزاری نهمین دوره جام شطرنج فردوسی با حضور شطرنج بازان از ۲۷ کشور بود.

وی ادامه داد: ۶ دوره مربیگری و داوری، فعال سازی شهرستان های خراسان رضوی، برگزاری کلاس های آموزشی، برگزاری ۳۰ دوره مسابقات آموزش و پرورش، اعزام به مسابقات و کسب ۶ مدال آسیایی از دیگر فعالیت های هیئت استان در سال گذشته بود.

رئیس هیئت شطرنج خراسان رضوی در خصوص برنامه های سال ۹۸ اذعان کرد: در سال ۹۸ تقویم اجرایی برای هیئت استان تهیه شده و در حال آماده کردن بستر مناسب برای این تقویم هستیم.

پاشانجاتی افزود: برگزاری دهمین دوره جام فردوسی در مشهد از برنامه های با اهمیت این هیئت در سال جدید می‌باشد، همچنین علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی، رایزنی ها برای برگزاری ۱۰ دوره مسابقات کشوری در استان انجام شده است.

وی بیان کرد: از دستاورد های مهم اولین ماه سال نیز می‌توان به اعزام سه شطرنج باز استان به مسابقات آسیایی سریلانکا اشاره کرد که در این مسابقات وصال حامدی نیا در رده سنی زیر ۱۸ و در رشته برق آسا موفق به کسب رتبه سوم شد، همچنین امیر رضا رضوی در رده زیر ۱۴ سال و روشا اکبری در رده زیر ۸ سال مقام چهارم را کسب کردند.

رئیس هیئت شطرنج خراسان رضوی درخصوص مسابقات سه ماهه ابتدای سال عنوان کرد: مسابقات جام رمضان طبق تقویم در سه رشته در مشهد برگزار می‌شود، همچنین مسابقات قهرمانی مشهد در رده های سنی ۶ تا ۱۸ سال، قهرمانی پیشکسوتان استان، و مسابقات قهرمانی استان در رده سنی ۸، ۱۰ و ۱۲ سال از دیگر رقابت های امسال خواهد بود.

پاشانجاتی ادامه داد: مسابقات شطرنج آزاد کشور ریتد ۳۰ فروردین ماه در کاشمر برگزار می‌شود و درجه بین المللی به شرکت کننده داده خواهد شد، همچنین ۲۰ تا ۲۴ خرداد ماه مسابقات پیشکسوتان کشور در مشهد برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: در سال ۹۸ بر میزبانی های کشوری تمرکز خواهیم کرد و جایگاه ویژه ای برای بانوان و شهرستان ها در نظر خواهیم گرفت، همچنین برای بخش بانوان تقویم جداگانه ای تهیه شده است.

روابط عمومی هیات شطرنج و اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشمر

محل برگزاری مسابقات در شهرستان کاشمر

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

ویژه مراسم استقبال از بانوان کاراته کار کاشمری

بنابه گزارش روابط عمومی هیئت کاراته شهرستان کاشمر درپی اعزام دونفر کاراته کاربانوات شهرستان کاشمر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *