آخرین خبرها
خانه / اسلایدر کناری / ورزشکاران و جوانان روستای قوژد همچنان در انتظار مسابقات ورزشی فوتسال جام رمضان در روستا

ورزشکاران و جوانان روستای قوژد همچنان در انتظار مسابقات ورزشی فوتسال جام رمضان در روستا

شهرستان کاشمر – ترشیز اسپورت

چند سالی است  جوانان روستا از برگزاری مسابقات فوتبال رنج می برند  بیشتر آنها از لحاظ ورزشی محرومند و نیاز به تجهیزات و امکانات بیشتری دارند. این شرایط در حالی است که استعدادهای ورزشی زیادی در روستا حضور دارند که نیازمند توجه و حمایت مسئولان و متولیان این حوزه هستند.

انگیزه‌ زیاد است، امکانات نه

یکی از جوانان  فوتسالیست و بازیکنان ورزش فوتبال در روستای سالیان نیز از مشکلات و انگیزه ورزشی که در این زمینه دارند، می‌گوید: روستای سالیان از امکانات ورزشی که نیاز امروزی هر فرد و جامعه‌ای است، محروم است. جوانان این روستا خیلی به ورزش از جمله فوتبال علاقه‌مندند.  وی با اشاره به‌ سختی مسیری که برای فوتبال بازی کردن طی می‎کنند، می‌افزاید: در روستا هیچ سالنی برای بازی کردن نداریم.  

علاقه‌مندی ما به فوتبال سبب شده که فقط در طول هفته از جیب خودمان وقت سالن در کاشمر گرفته و ۱۰ نفر با هم دورهمی جمع شویم و برویم و در سالن فوتسال بازی کنیم.  

یکی از جوانان روستا هم می‌گوید: سالنی که حدود ۱۰  سال پیش در این روستا احداث شده فقط نیمه تمام رها گردیده است ؛ که در خبر ها امده است هم اکنون در حدود یک هفته پیش مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار با پیگیری های نماینده منتخب شهرستان و رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر مهندس شایگان تخصیص یافته است که می گویند پیمانکار آن انتخاب گردیده است اما هنوز از شروع به کار ان خبر نیست .

یک از اعضای هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی‌محلی شهرستان و بخش مرکزی  با اشاره به نقش  در انتخاب مسئولی ‎های ورزشی می‌گوید: مشکل اصلی در روستاهها نبود فرد مناسبی در پیگیری امور  عنوان همان رابط ورزشی است که امورات را به او بسپارند و بتواند مدیریت ورزشی بنماید ودر اصطلاح عامیانه تیم داری کند .‎

 وی همچنان می گوید : ضمن تقدیر و تشکر از دهیار محترم روستا در دی و بهمن ماه۹۸ گذشته اقدام به احداث زمین روباز فنس کشی گل کوچک در مرکز روستا جنب دهیاری نمودند ؛ که امید می رفت لااقل جهت شب های ماه مبارک رمضان نور می داشت که جوانان و نوجوانان بتوانند در آنجا بازی نمایند .

اما ایشان می گوید این زمین راه حل مناسب جهت برگزاری مسابقات مختلف ورزشی نیست که مدت چند سالی است در روستا حتی یک جام ورزشی فوتبال برگزارنگردیده و تیم فوتبال روستا از سال ۹۵ که در لیگ های مختلف شهرستان از جمله دسته یک و برتر بازی می نمود و دارای مقام های متعددی اول و دوم را در بین تیم های سطح شهرستان و در فوتسال زیرگروه استان حرفی برای گفتن داشت هم اکنون چرا باید زمین خاکی جنگل روستا درختان آن خشک کنده شود و بدون اینکه بازی و مسابقاتی برگزار شود رها گردد .

وی افزود ؛ ان شالله امیداورام  اهالی فوتبال خصوصا پیشکوستان ورزش روستا با همکاری شورای محترم اسلامی و دهیار محترم جوان روستا  به داشتن یک مربی و سرپرست ورزشی مناسب و  کاربلد در آینده نزدیک جهت راه اندازی فوتبال روستا قدمی مثبت بردارند منطق حکم خواهد کرد تا مسئولین عزیز روستا  بار دیگر با راه اندازی مسابقات فوتبال و رشته های ورزشی مختلف به ورزش   این دیار کمک نمایند.

نمونه ایی از مسابقات فوتبال برگراز شده در زمین فوتبال روستا طی سالیان گذشته :

تیتراژ برنامه ۹۰ قوژد کاشمر؛

مسابقات فوتبال زمین فوتبال جنگل قوژد سال ۱۳۸۷

 

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

موفقیت بزرگ وکسب ارتقاء داوری بین المللی شطرنج یک کاشمری در سمینار داوری فدراسیون جهانی شطرنج ( فیده)

موفقیت بزرگ وکسب ارتقاء داوری بین المللی شطرنج یک کاشمری در سمینار داوری فدراسیون جهانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *