آخرین خبرها
خانه / خارج از ورزش / اخبار فرهنگی / ثبت‎نام بیش از۳۷۹ برنامه از برنامه‎های اوقات فراغت کانون‎های مساجد شهرستان کاشمر در سامانه کشوری بچه های مسجد

ثبت‎نام بیش از۳۷۹ برنامه از برنامه‎های اوقات فراغت کانون‎های مساجد شهرستان کاشمر در سامانه کشوری بچه های مسجد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر گفت: تاکنون نزدیک به ۳۷۹ برنامه از برنامه های اوقات فراغت ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور توسط کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان کاشمر  به صورت آنلاین ثبت نام کردند.

علی توکلی  در گفت‌وگو با خبرنگار ترشیز اسپرت در کاشمر اظهار کرد: یکی از سیاست‎های ستاد هماهنگی کانون‎های مساجد پوشش خلأهای هنری کانون‎های مساجد است.

وی ادامه داد: در کانون‎ها از لحاظ فرهنگی با توجه به سبقه مساجد و وجود روحانیون اتفاقات خوبی رخ داده اما در بخش هنری کمی ضعیف عمل کردیم و تلاش می‎کنیم بخش هنری را به جایگاه موردنظر که همان پرورش و تربیت افراد مسجدی برای ارائه هنر متعهد و ارزشی است برسانیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر با اشاره به اینکه کودکان و نوزادان امروز سربازان مسلح برای شکل‎گیری تمدن نوین اسلامی خواهند بود، افزود: باید نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی را برای سربازی در شکل‎گیری تمدن نوین اسلامی تربیت کنیم همانطور که امام راحل فرمودند سربازانم در گهواره‎ها هستند.

توکلی  ولایت‎پذیری را اصلی‎ترین اصول اسلامی دانست و یادآور شد: در حالی که مقام معظم رهبری الگوی پیشرفت ۵۰ ساله نظام و بیانیه گام دوم را مطرح می‎کنند برخی افراد کوته‎بین از فشارهای اقتصادی و .. سخن می‎گویند.

وی تأکید کرد: وظیفه ما است به‎عنوان خادمان و نوکران مردم امکانات را بیش از حد توان فراهم کنیم اما نباید صدای ناامیدی از حلقوم ما شنیده شود و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند حلقوم ما نباید نداشته و از روی غفلت به تریبون دشمن تبدیل شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر با بیان اینکه تجربه دوران دفاع مقدس در مراکز دفاعی بزرگترین دانشگاه‎های دنیا تجربه جنگ تحمیلی ایران برای فرماندهان ارشد تدریس می‎شود، گفت: اگر شرایط امروز را با دوران دفاع مقدس مقایسه کنیم خواهیم دید که ما امروز به پیشرفت‎های چشمگیری دست یافتیم.

بستر حضور کودکان و نوجوانان در مساجد فراهم شود

توکلی  با بیان اینکه متأسفانه به حوزه کودک غفلت شده است، متذکر شد: در تربیت کودکان باید به شیوه‎های تربیتی و ارتباط‌گیری، تکنولوژی روز و سلاح ایمان مجهز شویم و باید در مساجد بستری برای حضور کودکان و نوجوانان و جوانان ایجاد شود.

وی به طرح ملی غنی‎سازی اوقات فراغت اشاره و تصریح کرد: امروزبراساس آمار سامانه بچه های مسجد  از ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور نزدیک به ۸۰ درصد آن در پرتال ثبت‎نام هستند ؛ که از از این تعداد تعداد ۴۵ کانون مربوط به کانون های مساجد این شهرستان می باشد .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر با بیان اینکه تاکنون طبق امار سامانه بچه های مسجد  نزدیک به ۲ میلیون و ۳۰۰ نفر در کانون های فرهنگی هنری به صورت آنلاین ثبت‌نام کردند، بیان کرد: امسال تعداد ۱۱ کانون شهرستان کاشمر در پروفایل کانون خود در سایت بچه‎های مسجد به عنوان پایگاه اوقات فراغت ثبت‌نام هستند  تا بتوانند از امکانات و مزایای آن بهره‎مند شوند.

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

برگزاری یادواره دو شهید محله مسجد امام رضا (ع) روستای قوژد برگزار می شود ؛

علیرضا فخری فرمانده پایگاه بسیج حضرت ابوالفضل ع کاشمر و رییس شورای اسلامی روستای قوژد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *