آخرین خبرها
خانه / اخبار ورزشی / اخبار جوانان / نونهالان / اولین فستیوال مدارس فوتبال کاشمر( استعداد یابی و نخبه پروری آریانپور ) برگزار شد؛

اولین فستیوال مدارس فوتبال کاشمر( استعداد یابی و نخبه پروری آریانپور ) برگزار شد؛

دبیر هیات فوتبال شهرستان کاشمر از برگزاری اولین فستیوال مدرسه فوتبال نخبه پروری و استعدادیابی آریانپور با حضور پرشور استعدادهای فوتبال در رده ۱۲ سال مدرسه فوتبال فراز خلیل آباد خبر داد ؛


اولین دوره فستیوال مدارس فوتبال کاشمر در محل چمن انقلاب کاشمر ( مدرسه فوتبال استعدادیابی نخبه پروری اریانپور ) برگزارگردید .

در این فستیوال که به لحاظ تعداد تیم ها شرکت کننده و کیفیت برگزاری بازی ها با دوره های گذشته غیر قابل قیاس و از پیشرفت محسوسی برخوردار بود استعدادیاب ها به شناسایی نفرات مستعد جهت تشکیل تیم منتخب برای حضور در مسابقات استانی پرداختند.

در خصوص کم و کیف این فستیوال و نیز مهم ترین اهداف متولیان فوتبال کاشمر ازبرگزاری این فستیوال گفتگویی با تنی چند از اعضای هیئت فوتبال این شهرستان انجام شده که در ادامه می خوانید:

تعامل جمعی مهم ترین شرط برای توسعه فوتبال کاشمر

رئیس هیئت فوتبال شهرستان کاشمر با بیان اینکه استعدادهای حاضر در این شهرستان را می توان جزو بهترین های استان نیز دانست گفت: ابتدا باید خانواده فوتبال در کاشمر اتحاد بیشتری داشته باشد سپس به دنبال تعامل با سایر نهادهای غیر فوتبالی باشیم، این نخستین گام برای پیمودن مسیر توسعه در فوتبال است.

احمد آریانپور که خود از پیشکسوتان فوتبال و مدیران باسابقه در این رشته است ادامه داد: مهم ترین هدف هیئت رساندن فوتبال شهرستان به جایگاهی است که لایق آن است و مهم ترین برنامه ما جهت رسیدن به این مهم کشف بازیکنان مستعد در سنین پایه است که در طول سال چندین نوبت در قالب های مختلف انجام می شود.

وی به مدارس فوتبال غیرمجاز در کاشمراشاره کرد و گفت: تمامی مدارس فوتبال ملزم هستند که در چارچوب قانون فعالیت کنند، از همین رو تعدادی از مراکز بدون مجوز جهت قانونی کردن فعالیت خود اقدام کرده اند.

تلاش هیئت برای رسیدن به استانداردهای لازم

دبیر هیئت فوتبال کاشمر نیز در تکمیل صحبت های رییس هیئت شهرستان گفت: یکی از نکات قابل توجه درون هیئت اتحادی است که میان اعضای آن دیده می شود به همین خاطر تمامی آن ها در تلاش هستند تا فوتبال کاشمر به استانداردهای لازم دست یابد.

احمد اریانپور که از مربیان با سابقه فوتبال در شهرستان کاشمر محسوب می شود ادامه داد: این فستیوال با حداقل امکانات برگزار شد و همانطور که مشاهده شد تمامی مربیان و بازیکنان از سطح کیفی آن رضایت داشتند.

وی تصریح کرد: براساس برنامه تدوین شده تا پایان سال از رده های پایه تا امیدها و بزرگسالان در قالب های مختلف مسابقه خواهند داد و همواره به شناسایی بازیکنان مستعد خواهیم پرداخت.

آریانپور همچنین از برگزاری کلاس های مربیگری و داوری در کاشمر خبرداد و گفت: اعتقاد داریم که رشد فوتبال وفوتسال باید به صورت اصولی و علمی محقق شود و از همین رو قصد داریم تا با برگزاری کلاس های آموزشی در دو بخش بانوان وآقایان فعالیت های خود را پیگیری کنیم.

رئیس کمیته فوتسال شهرستان کاشمر نیز برنامه های خود را این گونه مطرح کرد: برخلاف دوره های گذشته یکی از مهم ترین اهداف هیئت توسعه فوتسال در کاشمر است که برای رسیدن به آن برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته شده است.

سعید مسافرکه یکی از مربیان  لیگ برتر فوتسال است و به خوبی نسبت به نیازهای بازیکنان این رشته آشنایی دارد افزود: بازیکنان سالن و چمن از یکدیگر تفکیک هستند تا جهت ادامه فعالیت آن ها در دو رشته مختلف برنامه ریزی های اصولی انجام شود.

در ادامه دبیر هیات فوتبال و مدیر مدرسه فوتبال نخبه پروری اریانپور از افزود : برگزاری فستیوال مدرسه فوتبال استعدادیابی و نخبه پروری آریانپور با دعوت از مدرسه فوتبال فراز فوتبال خلیل آباد در محل تمرین بچه ها با شور و اشتیاق فراوان و درخشش عزیزانمان برگزار گردید.
جای همه والدین در این فستیوال خالی بود تا شاهد پیشرفت و هنرنمایی عزیزان خود باشند.
شور و اشتیاق بچه ها به حدی بود که اشک شادی در دیدگانمان به وضوح دیده میشد.
از والدین محترمی که در محل حضور داشتند و بیشتر با مدرسه فوتبال در ارتباط هستند تشکر میگردد و باعث دلگرمی زحمتکشان مدرسه هستند.
وی ادامه داد : ضمنا در این هفته نیز شاهد دو فستیوال دیگر خواهیم بود …

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

حضور امام جمعه حجت الاسلام رضایی تولائی و مسئول نمایندگی ورزش و جوانان بخش در سالن ورزشی امام خمینی ره ریوش محل مسابقات فوتسال رده سنی نونهالان کوهسرخ

حجت الاسلام و المسلمین رضایی امام جمعه منطقه کوهسرخ ظهر امروز(( جمعه ۱۷_۳_۹۸ )) و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *