آخرین خبرها
خانه / اخبار استان ( ورزشی فرهنگی) / فتاحی:برگزاری مسابقات ورزشی در ۱۵۰ خانه ورزش روستایی خراسان رضوی

فتاحی:برگزاری مسابقات ورزشی در ۱۵۰ خانه ورزش روستایی خراسان رضوی

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: مسابقات ورزشی در دو بخش آقایان و بانوان در ۱۵۰ روستای استان برگزار می‌‎شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در نشست هم اندیشی نواب رئیس بانوان هیئت های ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی کشور که با حضور جعفری، رئیس این فدراسیون و فرهادی زاد، معاون توسعه ورزش بانوان وزرات ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این همایش با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان می‌تواند نقطه عطفی برای توسعه ورزش روستایی و بازی های بومی محلی به ویژه برای بانوان کشور باشد.
وی بیان کرد: یکی از هیئت ها و ادارات کل ورزش و جوانانی که در بحث اجرا و تدوین برنامه ها با فدراسیون بومی محلی هماهنگ بوده، خراسان رضوی است که نتیجه این هماهنگی را نیز گرفته ایم.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: تمام اعتباراتی که برای ورزش روستایی بوده صرف همین موضوع شده و حتی از محل های دیگر نیز برای توسعه این ورزش ها کمک شده است.
فتاحی در بحث خانه های ورزش روستایی تصریح کرد: در سال گذشته ۱۵۰ خانه ورزش روستایی را به بهره برداری رساندیم، همچنین در ۵ ماه اخیر، حدود ۶۰ خانه ورزش روستایی دیگر را در مناطق محروم استان افتتاح کردیم و تا پایان سال نیز افتتاح ۱۰۰ خانه ورزش روستایی نیز در دستورکار قرار دارد.
وی ادامه داد: یکی از فضاهایی که باعث شد بانوان روستایی بتوانند در محیطی مناسب به ورزش بپردازند همین خانه های ورزش روستایی بود.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی عناون کرد: ما در استان ۳۰ نواب رئیس بانوان در شهرستان ها و ۷۰ نواب رئیس در بخش ها داریم که می‌توان گفت، تنها هیئتی در کشور هستیم که ۱۰۰ نواب رئیس بانوان در استان داریم.
فتاحی در خصوص فعالیت های انجام شده در بازی های بومی محلی بانوان در خراسان رضوی نیز اظهار کرد: اولین دوره المپیاد نونهالان دختر روستایی در ۷۰ بخش، اولیت دوره المپیاد بومی محلی نوجوانان در ۷۰ بخش، اولین دوره المپیاد دهیاران ویژه بانوان، ، اولین دوره المپیاد بانوان کارگران، بانوان بسیج در بازی های بومی محلی و همایش های بومی محلی محلات در شهرستان های مشهد، نیشابور و تربت حیدریه از جمله فعالیت های هیئت استان بوده است.
وی با بیان اینکه ۱۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در این رشته در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند، گفت: ۲ جشنواره بومی محلی کشوری را نیز با هماهنگی فدراسیون در گناباد و ششتمد برگزار کردیم که نتایج خوبی نیز برای استان به ارمغان آمد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از کارهای خلاقانه در جهت فعالیت خانه های ورزش روستایی، برگزاری مسابقات جام خانه های ورزش روستایی بود، که برای اولین بار توسط خراسان رضوی برگزار شد.
فتاحی ادامه داد: برگزاری این مسابقات در خانه های ورزش روستایی سطح استان، باعث انگیزه در این روستا ها و فعال شدن این خانه ها و دهیاران روستا شد و هم اکنون این مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان در ۱۵۰ روستا برگزار می‌‎شود.
وی اضافه کرد: برگزاری این مسابقات کار بسیار سختی بود ولی قطعا در سال آینده از دل همین روستا ها، قهرمانانی به کشور معرفی خواهند شد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی بیان کرد: در خراسان رضوی در بحث توسعه اماکن ورزشی در روستاهای استان اقدامات خوبی انجام شد و در همین هفته دولت نیز چند پروژه سالن ورزشی در روستا ها به بهره برداری رسید، همچنین سالن های ورزشی زیادی توسط دهیاران در حال ساخت است که این موضوع به اداره کل ورزش و جوانان کمک شایانی خواهد کرد.

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

موفقیت بزرگ وکسب ارتقاء داوری بین المللی شطرنج یک کاشمری در سمینار داوری فدراسیون جهانی شطرنج ( فیده)

موفقیت بزرگ وکسب ارتقاء داوری بین المللی شطرنج یک کاشمری در سمینار داوری فدراسیون جهانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *