آخرین خبرها
خانه / خارج از ورزش / اخبار فرهنگی / اجرای طرح تلاوت قرآن با مشاركت كانو‌ن‌های فرهنگی و هنری در مساجد شهرستان کاشمر؛

اجرای طرح تلاوت قرآن با مشاركت كانو‌ن‌های فرهنگی و هنری در مساجد شهرستان کاشمر؛

علی توکلی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر گفت: شب عاشورا هم‌زمان با سراسر كشور طرح تلاوت قرآن با مشاركت كانون هاي فرهنگي هنري در مساجد شهرستان کاشمر  نيز برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کاشمر«علی توکلی »گفت: شب عاشورا هم‌زمان با سراسر کشور طرح تلاوت قرآن کریم با استفاده از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در کاشمرنیز برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر، افزود: شب عاشورا، شب احیاء و مناجات امام حسین علیه السلام و یاران با وفایش بود، یکی از اهداف مدنظر در اجرای این طرح است.

وی، عنوان داشت: طرح تلاوت قرآن در این شب عاشورا با استفاده از ظرفیت‌های مردمی از جمله کانون‌های فرهنگی هنری و با همکاری شبکه قرآن و معارف سیما در مساجد کشور، در قالب کاروان عاشورا و به منظور تسکین قلب امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه) برگزار می شود.

علی توکلی ، اظهار داشت: مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد کاشمر با برپایی محفل قرآنی و جزءخوانی، حزب خوانی و یا قرائت سوره فجر و هر سوره ای که شان نزول آن، به واسطه وجود امام حسین علیه السلام است، می توانند در این طرح شرکت کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر، ادامه داد: مدیران کانون های داوطلب شرکت در طرح تلاوت قرآن در شب عاشورا بایستی جهت ثبت اطلاعات کانون ها به پورتال بچه های مسجد به آدرس  http://bachehayemasjed.ir مراجعه کنند.

وی، عنوان داشت: برای اجرای این طرح، هدیه معنوی سفر کربلای معلی برای کانون های سراسر کشور در نظر گرفته شده که به قید قرعه ۱۴ کمک هزینه سفر به کربلای معلی به ۱۴ کانون برتر مجری طرح در کشور و نیز ۱۴ کمک هزینه سفر به کربلای معلی به ۱۴ قاری برتر در کشور اهدا می شود.

درباره‌ی محمد جعفر نژاد

همچنین ببینید

جشنواره شیره پزی انگور در روستای قوژد بخش مرکزی کاشمر برگزار شد؛

کاشمر – ترشیز اسپورت – نخستین جشنواره شیره پزی انگور در روستای قوژد بخش مرکزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *